Ремонт у дитячій кімнаті: вибираємо матеріали | Будівельна компанія «Аве»

Ремонт у дитячій кімнаті: вибираємо матеріали

Будь-який адекватний і розсудливий батько хоче для своєї дитини найкращої. Намагається забезпечити максимальний комфорт для розвитку та відпочинку свого чада. Щоб у малюків був затишний і гарний притулок – періодично оновлюють їхню кімнату. Вона теж має бути найкращою і найбезпечнішою. Тому до ремонту в дитячій потрібно ставитись ще більш відповідально, ніж у решті квартири.

По-перше, все має бути виконано якісно і без використання шкідливих речовин, таких як формальдегід, стирол, фенол та подібних до них. По-друге, кімната повинна відповідати віку, але мати потенціал, щоб рости разом з дитиною. По-третє, дизайн повинен подобатися і бути комфортним не лише батькам, а й безпосередньому мешканцю житла. Так, з дітьми віком від 10 років можна і треба радитися, з приводу будь-яких змін у його кімнаті. Однак, варто фільтрувати, що саме з множини «хочу» буде дійсно доречно.

Отже, на що потрібно звертати пильну увагу при ремонті дитячої кімнати. Розглянемо основні аспекти.

Дизайн

Як і в будь-якому ремонті, важливо відразу визначитися з тим, що ми хочемо бачити зрештою. Якщо є можливість, намалюйте барвистий проект кімнати в 3D. Або зробіть малюнок на аркуші паперу та підберіть відповідні кольори та деталі для оформлення.

Колірна гама відрізнятиметься залежно від темпераменту дитини. Наприклад, для активних дітей краще всього підібрати нейтральні відтінки, а ось для меланхолійних натур можна додати більше яскравості в інтер’єр.

Краса оздоблення та обстановки дуже важливі для гармонійного розвитку малюка. Але не варто нехтувати практичністю. Найкраще розмежувати зони для ігор, навчання та сну.

Оздоблювальні матеріали

Підлоги в дитячій кімнаті можна робити дерев’яними, допустим паркет, пробкове покриття, а також зносостійкий неслизький ламінат.

Категорично не можна класти дешевий лінолеум. Небезпечним для здоров’я може бути лінолеум, виготовлений з натуральних матеріалів.

Закривати всю площу кімнати ковроліном не варто, адже його буде складніше очищати від плям, які є неминучими. Найоптимальнішим варіантом буде невеликий килимок із цікавим принтом. Бажано – із синтетичних матеріалів, призначених саме для дитячих. Такі килими легко прати без деформування.

Стіни можна обклеїти шпалерами або пофарбувати. У першому випадку краще вибирати паперові шпалери без синтетичних домішок. Перевірити легко – вони будуть рватися впоперек. Якщо після того, як ви потрете паперові шпалери, на ваших руках не залишиться слідів фарби або целюлозних частинок, ви зробили правильний вибір. Вінілові шпалери не підійдуть, тому що вони не пропускають повітря, а це сприятиме більшому забрудненню кімнати. Клей використовувати потрібно на водній основі або зварити клейстер.

Щодо фарби – вона має бути нетоксична, спеціально сертифікована для використання у дитячих закладах. Це можна уточнити у консультанта у магазині. Найбільш підходящі натуральні фарби на водній основі – вони і запаху їдкого не мають і сохнуть швидше. Практичним рішенням буде придбання акрилатної фарби – у разі потреби її можна мити засобами для чищення.

Стеля. Залежно від висоти можна його зробити багаторівневим, можна встановити натяжний (який легко мити), а можна оштукатурити та пофарбувати. При виборі останнього варіанта не варто прагнути ідеально рівної поверхні. Невеликі виїмки та шорсткість буде цікаво розглядати дитині під час засинання. За бажання можна за допомогою фарб створити зоряне небо, а може, небо в хмарах. До речі, поєднання білого, блакитного та синього кольорів на стелі діють заспокійливо на дітей різного віку.

.

Вікна. У цьому питанні дерев’яні вікна під питанням. Їх обробляють хімічними речовинами для захисту від горіння, гниття та вогкості, тому їх нешкідливість та натуральність зводяться нанівець. А ось якісне вікно з полівінілхлориду (ПВХ) можна сміливо встановлювати у дитячу кімнату. Існує думка, що вікно ПВХ виділяє пари діоксину, але цього не відбувається, доки температура зовнішнього середовища не досягне 2250С.

Меблі

При виборі меблів у дитячу варто звертати увагу на відсутність гострих кутів. Звичайно, перевагу віддавати натуральній деревині.

За допомогою обстановки в кімнаті можна виховувати самостійність у дитини – головне, щоб меблі їй підходили. Хочете, щоб він сам складав на місце іграшки та одяг – підберіть шафи та ящики, відкривати та закривати які він зможе без допомоги дорослих.

Якщо дозволяє площа кімнати, краще поставити ліжко з ортопедичним матрацом. Якщо місця замало, то бажано використовувати диван з найменшою кількістю окремих частин (наприклад, диван-книжка).

Щоб не порушувати правильну поставу дитини, необхідно замовити стіл і стілець, відповідний його росту. Як розібратися? Це просто. Правильної висоти стілець – коли дитина сидить рівно, ноги зігнуті під кутом 900 і дістають до підлоги. Попросимо зігнути в цьому положенні руки в ліктях під кутом 900 – ось уже і знаємо точну висоту столу.

Насамкінець хочеться нагадати, що ремонт потрібно проводити без дитини в будинку. Також, не варто поспішати заселити його в оновлене приміщення – нехай пройде приблизно 2 тижні, щоб усі запахи (нехай і незначні) встигли вивітритися. А ось вже потім саме час юному господареві облаштовуватися у своїй кімнаті.